0

0

Benidorm Mundomar

Benidorm Mundomar vice než ZOO

Mundomar – delfíni, lachtani, dětské úsměvy a dobrá zábava.
„Když máte malé děti, musíte určitě vidět Mundomar.
Na vystoupení mořských zvířat budete určitě dlouho vzpomínat. Mundomar je zábavným a rekreačně laděným mořským parkem, který se nalézá na okraji největšího letoviska pobřeží Costa Blanca – Benidormu. Se svojí rozlohou okolo 60 tisíc metrů čtverečních patří spíše k menším zoologickým zahradám. Motivem k postavení parku bylo zabezpečit pro Benidorm dostatek turistických lákadel, neboť pěkné pláže a sluneční svit už většině „dovolenkářů“ v dnešní době nestačí. Hned vedle Mundomaru se nachází stejné společnosti náležející vodní park Aqualandia, jenž je mimochodem nejstarším akvaparkem ve Španělsku založeným v roce 1985. Oba parky se vhodně doplňují a nabízí návštěvníkům možnost celodenního vyžití.
Při vstupu do Mundomaru vás určitě zaujme netradiční architektonické pojetí celého areálu.
Překvapí vás bujná tropická vegetace s budovami v rustikálním stylu, mnoho skal, vodopádů, jeskyní a vyhlídkových míst. Všude je slyšet zurčení vody, které lehce navozuje představu skutečného ráje. Autoři nezapomněli ani na potřebné návštěvnické zázemí, jako jsou snack bar, restaurace a la carte, různé kiosky, piknik zóna, centrální dětské hřiště a samozřejmě i toalety, které zde, na poměrně malém prostoru, naleznete hned na třech místech. I když soustava chodníků může někomu připomínat spíše labyrint, s orientací mít problémy nebudete. Vše je velmi dobře značeno a u vstupu dostanete podrobný plánek celého areálu.
Hlavní atrakcí areálu jsou bezpochyby exhibiční vystoupení lachtanů, delfínů a exotických ptáků, převážně papoušků.
Probíhají dvakrát denně po dobu asi třiceti minut a nutno dodat, že v letních měsících bývají přeplněná. Divácky nejatraktivnější a nejvíce dojemné je zcela jistě vystoupení delfínů, která probíhají ve 13:30 a 17:15 v amfiteátru v nejvyšší části areálu. Choreograficky velmi pěkně zpracované vystoupení ukazuje, co všechno tito hraví a inteligentní mořští savci dokážou. Vystoupení je doprovázeno komentářem s odbornými fakty o životě delfínů, jejich přirozené prostředí se každým dnem zmenšuje.
Pokud se chcete zvěčnit s delfíny, máte možnost tak učinit asi čtvrt hodiny před představením. Po nezbytné dezinfekci si můžete během focení na delfíny dokonce i sáhnout. Pokud budete mít zájem, můžete si fotografie zakoupit u východu z areálu.
Vystoupení lachtanů probíhají ve 12:15 a 16:15, papoušci přichází na řadu v 11:15 a 15 hodin. Obě tyto exhibice byly rovněž velmi pěkně připravené. Kromě těchto nejžádanějších představení nabízí Mundomar i další zajímavé akce jako například komentované krmení lachtanů, lemurů a tučňáků.
Pokud projevíte zájem o fotografování, můžete nasytit tato roztomilá zvířata i vy sami.
Hodně netradičními aktivitami je plavání s lachtany či hrátky delfíny.
Pokud se plánujete těchto „hrátek“ zúčastnit, je třeba to nahlásit dopředu. Dostanete neopren a můžete si vyzkoušet, jaké to je dotýkat se těchto mořských savců, samozřejmě v doprovodu cvičitelů. Cena pro rodinu (2 dospělí a 2 děti) je asi 200 euro.
Park je zároveň i zoologickou zahradou, která se zaměřuje na reprodukci vybraných druhů zvířat.
Dalšími zástupci fauny, na něž můžete při procházce parkem narazit, jsou například plameňáci, suchozemské a vodní želvy, tuleni, vydry, labutě, tukani a další tropičtí ptáci. Dětem určitě udělá radost kotul veverkovitý – hravá opička z čeledi malpovitých, kterou dobře znají i z našich zoologických zahrad.
Mundomar chce vést malé i velké návštěvníky k respektování mořské fauny a obecně k ochraně životního prostředí.
Je plnohodnotným členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) a Evropské asociace mořských savců. Myšlenka směřující k udržitelnému rozvoji je jistě chvályhodná, jen mi k ní trochu nepasovaly davy turistů v letních měsících.
Praktické informace
Mundomar se nalézá v letovisku Benidorm, asi 2 kilometry od centra města.
Dostanete se sem linkami č. 1 a 11 místní veřejné městské dopravy. Své brány otevírá od konce února do začátku prosince, vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné je 24 euro pro dospělou osobu a 18 euro pro děti od 3 do 12 let. Pokud přijedete vozem, je vám k dispozici zdarma velké parkoviště hned před areálem.

Nenašli jste žádnou nemovitost podle vašich představ? Dejte nám vědět.

Taurus Inmobiliaria
Sociální sítě
Důležité odkazy

Prezentované informace byly nabyty v dobré víře od vlastníka nemovitosti a společnost Taurus Inmobiliaria S.L. je pouze zprostředkovává, coby data informačního charakteru, za jejichž správnost a úplnost nenese odpovědnost.

Copyright ©2022 TAURUS INMOBILIARIA