0

0

Jávea / Xabia 

Jávea / Xabia 

Jávea (valencijsky Xabia) je oblíbené prázdninové letovisko nacházející se na pobřeží Costa Blanca, v provincii Alicante.
Milovníky slunce sem nejvíce láká zdejší písečná pláž El Arenal. Ta má pozvolná vstup do moře, proto se zde mohou bez obav koupat rodiny s dětmi i nepříliš zdatní plavci. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře. Nepřeberná je rovněž nabídka vodních sportů, vybrat si můžete třeba surfování, plachtění, jízdu na vodních skútrech nebo lyžích. I milovníci potápění a šnorchlování si zde přijdou na své.
Díky vynikající poloze má Jávea příjemné podmínky pro rekreaci také v zimním období.
Velmi atraktivní je také částečně ohrazené staré město, jehož jádro bylo vybudováno v okolí opevněného gotického kostela San Bartolomé. Centrum města bylo v minulosti častým cílem útoků pirátů, proto bylo umístěno až 2 km směrem do vnitrozemí. Za pozornost jistě stojí také budova radnice nebo městská tržnice. Turisté nejvíce navštěvují přístavní zónu Aduana del Mar, která je lemována množstvím obchůdků, barů a restaurací.
Při procházce touto ulicí se před vámi znenadání vynoří moderní kostel Panny Marie Loretánské, který svým tvarem připomíná kýl lodi.
Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu místního archeologického a etnografického muzea v paláci Soler Basco.
Zde našly umístění četné sbírky z iberského období. Sportovně založení turisté ocení nedaleké golfové hřiště s 9 jamkami, tenisové kurty, bazén či minigolf.
Pokud máte zájem, můžete si zde i zarybařit.
Ve městě je řada turistických atrakcí, restaurací, barů, klubů a zábavy, nehrozí tak, že byste se zde nudili.
Jávea je jednoduše perfektním místem pro rodinnou dovolenou.

Nenašli jste žádnou nemovitost podle vašich představ? Dejte nám vědět.

Taurus Inmobiliaria
Sociální sítě
Důležité odkazy

Prezentované informace byly nabyty v dobré víře od vlastníka nemovitosti a společnost Taurus Inmobiliaria S.L. je pouze zprostředkovává, coby data informačního charakteru, za jejichž správnost a úplnost nenese odpovědnost.

Copyright ©2022 TAURUS INMOBILIARIA