0

0

Semana Santa – Velikonoce zavřeno!

Velikonoce ve Španělsku: Svatý týden plný procesí a jedinečné atmosféry

Velikonoce (Pascua) patří mezi nejdůležitější křesťanské svátky ve Španělsku. Oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista, které se slaví v první neděli po prvním jarním úplňku (březen/duben). Zatímco v České republice je stěžejním dnem Velikonoční pondělí s pomlázkou a malovanými vajíčky, ve Španělsku je to Velký pátek, den Ježíšova ukřižování.

Oslavy Velikonoc ale začínají už o pár dní dříve Květnou nedělí a končí nedělí Velikonoční. Proto se ve Španělsku častěji setkáte s pojmem Svatý týden (Semana Santa) než s Velikonoci. Během Svatého týdne se ulice Španělska, zvláště na jihu země, zaplní procesími. Jedná se o průvody s podobiznami Ježíše Krista či Panny Marie, které vedou bratrstva.

Procesí vás pohltí svou jedinečnou a neopakovatelnou atmosférou, a to i v případě, že nejste věřící. Atmosféru dotváří hudba, zpěv a kajícníci v tradičních kápích.

Zde je několik tipů, jak si Svatý týden ve Španělsku užít:

Navštivte procesí: Vyberte si město, které vás láká, a zjistěte si termíny procesí. Atmosféra je úchvatná a nenechá vás chladnými.
Ochutnejte typické velikonoční speciality: V závislosti na regionu se liší, ale mezi nejoblíbenější patří torrijas (sladké smažené tousty), bacalao (sušená treska) a mona de Pascua (velikonoční sladké pečivo).
Užijte si atmosféru: Svatý týden je ve Španělsku vnímán jako kulturní událost, a proto se i v nevěřících městech koná mnoho koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí.

Užitečné informace:

Svatý týden se koná v jiném termínu každý rok. V roce 2024 bude Svatý týden od 25. března do 31. března.
Většina procesí se koná v odpoledních a večerních hodinách.
Ubytování v tomto období bývá dražší, proto je vhodné si ho rezervovat s dostatečným předstihem.
Svatý týden ve Španělsku je jedinečný zážitek, který vám nadlouho zůstane v paměti.

Další aktuality

Nenašli jste žádnou nemovitost podle vašich představ? Dejte nám vědět.

Taurus Inmobiliaria
Sociální sítě
Důležité odkazy

Prezentované informace byly nabyty v dobré víře od vlastníka nemovitosti a společnost Taurus Inmobiliaria S.L. je pouze zprostředkovává, coby data informačního charakteru, za jejichž správnost a úplnost nenese odpovědnost.

Copyright ©2022 TAURUS INMOBILIARIA