POSTUP - KOUPĚ

TAURUS INMOBILIARIA

KONTAKTY

Whatsapp +420 775 502 271

info()taurusreality.cz

více

TAURUS INMOBILIARIA

KONTAKT

NOVĚ V NABÍDCE

Vila v Cumbre del Sol

více

NOVĚ V NABÍDCE

Vila v Gran Alacant

více

NOVĚ V NABÍDCE

Vila 4+1, Benitachell, Španělsko

více

NOVĚ V NABÍDCE

Nové vily v Altea

více

NOVĚ V NABÍDCE

Apartmán po rekonstrukci

více

NOVĚ V NABÍDCE

LUXUSNÍ RESORT BENIDORM

více

NOVĚ V NABÍDCE

Vila Los Balcones

více

DOPORUČUJEME

PRONÁJEM APARTMÁNŮ ALICANTE

více

FACEBOOK

Praha - Alicante

Přímé lety Praha - Alicante

více

POSTUP - KOUPĚ

Reality Španělsko, nemovitosti ve španělsku - Costa Blanca

Reality Španělsko -Daně a poplatky.

Daně a poplatky spojené s pořízením nemovitosti ve Španělsku pro rok 2021.

• Daně se u španělských realit liší podle toho, zda se jedná o novostavbu, nebo starší nemovitost.

U novostavby (prvonabyvatel, koupě od stavebníka nebo stavební firmy) platí kupující DPH (Impuesto de Valor Añadido) ve výši 10% z kupní ceny pokud je nemovitost určená k bydlení. U garáží a komerčních nemovitostí je DPH ve výši 21 %. U novostavby se neplatí daň z převodu nemovitostii, ale platí se ještě kolkový poplatek (Actos Jurídicos Documentados) ve výši 1,5%.

U novostavby:

Prodajní cena netto do 250.000,- Eur
DPH 10%
Kolkový poplatek 1,5%
Poplatek notářovi 900 Eur (přibližně)
Poplatek za zaregistrování 600 Eur (přibližně)

U starší nemovitosti (druhý a další prodej) platí kupující 10 % daň a z převodu nemovitosti (Impuesto de Transmisiones Patrimoniales) a neplatí žádnou DPH.
• Poplatek za vložení kupní smlouvy do registru (Registro de la Propiedad) nemovitostí - je odstupňován dle výše ceny nemovitosti, vypočítá ho notář.

U použité nemovitosti poplatky :

Prodejní cena netto do 250.000,- Eur
Daň z převodu nemovitosti 10%
Poplatek notářovi 900,-Eur (přibližně)
Poplatek za zaregistrování 600,- Eur (přibližně)

Prodejní cena netto od 250.000,- Eur do 500.000,- Eur
Daň z převodu nemovitosti 10%
Poplatek notářovi. 1.200,- Eur (přibližně)
Poplatek za zaregistrování 800,- Eur (přibližně)

Prodejní cena netto nad 500.000,- Eur
Daň z převodu nemovitosti 10%
Poplatek notářovi i1.800,- Eur (přibližně)
Poplatek za zaregistrování 1.200,- Eur (přibližně)

Daně a poplatky po dobu vlastnictví reality ve Španělsku:
Roční daň z nemovitosti (Impuesto de Bienes Inmuebles)přibližně 0,1 % z kupní ceny, platí se v obci, na jejímž území se nemovitost nachází. Daň vyměřuje obec, její výše je daná bonitou pozemku a velikostí nemovitosti. Pouze pro orientaci: u vesnického domku činí cca 100 Eur ročně, u dvoupokojového bytu cca 300 Eur a u třípokojové vily cca 400 Eur ročně.
• Komunální poplatek (Comunidad de Propietarios)- ( úprava veřejné zeleně, péče o společný bazén) dosahuje 20 až 60 Eur měsíčně.
Odvoz odpadku se platí oddělené jednou za rok městu a je to od 50 do 100 Eur.
Pojištění (Seguro de Hogar)nemovitosti, dle typu a ceny nemovitosti.
Kupuje-li se byt v domě patřícímu "Společenství vlastníků", bude kupující hradit adekvátní část nákladů na provoz celého domu, resp. jeho společných prostor (odvoz odpadu, spotřeba elektriky a vody nejsou zahrnuté v poplatku sdružení vlastníků)
Jejich výši stanovuje výkonný výbor volený na schůzi vlastníky.
Dalším výdajem je pojištění nemovitosti.
Pojistka musí byť vždy individuální.
Společenství vlastníků musí, mít též pojistku budovy.

Proces koupě nemovitosti:
1. Rezervační smlouva se zaplacením zálohy od 3.000 do 5.000 Eur (v závislosti na typu nemovitosti). Tato záloha bude odečtena od kupní ceny. Tímto se nemovitost rezervuje pro kupujícího na 2 až 3 týdny.
2. Smlouva o smlouvě budoucí. Při podepsání této smlouvy kupující doplatí zálohu do výše 10% z netto ceny. Tato záloha bude odečtena od kupní ceny.
3. Notářský zápis o vlastnictví nemovitosti. Při podepsání notářského zápisu zaplatí kupující zbytek kupní ceny a také daň z převodu vlastnických práv nemovitosti (10% z kupní ceny), honorář notáře ve výšce od 800 do 2.000 Eur (v závislosti na typu nemovitosti) a poplatek rejstříku nemovitostí ve výši od 400 do 800 Eur (v závislosti na typu nemovitosti).

V případě odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího záloha propadá, pokud od smlouvy odstoupí prodávající, platí smluvní pokutu ve dvojnásobné výši složené zálohy.

U rozestavěné reality se sepisuje smlouva o smlouvě budoucí, u nemovitosti dokončené se uzavírá smlouva kupní.

Před zakoupením nemovitosti je nutné získat daňové identifikační číslo N.I.E( 80 Eur smluvní cena). To je jediná legislativní povinnost spojená s koupí španělské reality. Pod tímto daňovým číslem se registrují vlastníci nemovitostí v registru nemovitostí. Platbu kupní ceny lze provést pouze přes bankovní účet španělské banky, takže je nutné před koupí založit účet v některé místní bance.

Vlastní kupní smlouvou je notářský zápis o vlastnictví nemovitosti (španělsky Escritura de compraventa) sestavený státním notářem, který ručí za pravdivost údajů v ní uvedených. Notář před podpisem Escritury zablokuje na katastru nemovitost, aby s ní nemohlo být nakládáno. Ihned po podpisu Escritury zažádá notář o registraci nového majitele nemovitosti u španělské obdoby našeho katastru nemovitostí a na finančním úřadu Španělska. Nemovitost se od okamžiku podpisu Escritury stává majetkem kupujícího, který s ní může volně nakládat. Změna majitele v katastru nemovitostí je zapsána zpravidla ve lhůtě 1-2 měsíců. Dokladem o vlastnictví je však "Escritura de compraventa" ,tedy stáváte se vlastníkem nemovitosti při podpisu kupní smlouvy u notáře nikoliv zápisem do katastru jak je tomu v ČR. Úhradu poplatků za vklad a daní spojených s převodem majetku zařizuje notářství. Poplatky a daně hradí kupující u notáře v hotovosti nebo šekem.

Hypoteční kalkulátor:

https://www.simuladorhipotecas.org/

Hypoteční úroky španělských bank:

https://www.helpmycash.com/mejores-hipotecas/

 

Facebook You Tube Google+

Napište nám
(povinné)


(povinné)


(povinné)


(povinné)