Costa del Sol

Reality Španělsko,Nemovitosti ve Španělsku,

KONTAKTY

+420 775 502 271

info()taurusreality.cz

více

DOPORUČUJEME

VILLAS GREEAN 4 km OD MOŘE

 

více

DOPORUČUJEME

VILA V CALPE NOVOSTAVBA 5 LOŽNIC

více

DOPORUČUJEME

PENTHOUSE SE TŘEMI LOŽNICEMI

více

DOPORUČUJEME

PENTHOUSE S VÝHLEDEM NA MOŘE

více

DOPORUČUJEME

LUXUSNÍ RESORT BENIDORM

více

DOPORUČUJEME

APARTMÁN S VÝHLEDEM NA MOŘE

více

DOPORUČUJEME

APARTMÁN DVĚ LOŽNICE VÝHLED NA MOŘE

více

DOPORUČUJEME

NOVÝ PROJEKT COSTA BLANCA POLOP

více

DOPORUČUJEME

APARTMÁNY V CAMPOMAR

více

FACEBOOK

Costa del Sol - detail nemovitosti

katalog zboží > OBLASTI - POPIS > OBLASTI - POPIS

 1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 13 14

Costa del Sol


Kód nemovitosti: 1

Costa del Sol: Tady při vašem pobytu ošklivo nebude, slunce tu pálí 300 dní v roce

Aby vám tady během pobytu pršelo, museli byste mít opravdu pořádný pech. Slunce tady totiž svítí 300 dní v roce. Vítejte na andaluském Costa del Sol! Pobřeží slunce, jak se mu u nás říká, ročně naláká statisíce turistů. A to nejen na žhavou atmosféru a horké sluneční paprsky. Turisty táhnou i pláže s Modrou vlajkou, luxusní hotely, romantika rybářských vesnic a drsná korida.

Andalusie v sobě snoubí půvab zdejší maurské architektury s luxusními hotely.

Žhavá španělská Andalusie - kam se vydat?
Andalusie se rozlohou může rovnat Portugalsku - je to největší a nejlidnatější španělský autonomní celek. Jejím hlavním městem je Sevilla a její pobřeží se táhne od Středozemního moře přes Gibraltar až k Atlantiku.
Z toho, co musíte v Andalusii rozhodně vidět, vybíráme tři města - Granadu, Cordóbu a Sevillu, vydejte se také do malých a romantických rybářských vesniček, které jsou rozesety na pobřeží. Neměli byste si nechat ujít vystoupení flamenca, a pokud vám to svědomí dovolí, pak i tradiční španělskou koridu.
Za několik hodin v autobuse rozhodně stojí i návštěva Gibraltaru, případně cesta do továrny, ve které se vyrábí sherry, do městečka Jerez de la Fronterra.
Costa del Sol je nejslunečnější místo Evropy. Slunce tu svítí téměř pořád, za mraky se na delší dobu schová málokdy. I díky tomu tady vyrostla řada luxusních hotelů, nejlepší golfová hřiště na jihu Evropy a mariny, ve kterých kotví exkluzivní jachty slavných a bohatých. Kontrast s bíle natřenými domky v duchu maurské architektury a drobnými rybářskými loďkami místních nemůže být větší.
Večerní korzo podél jachet
O Andalusii se říká, že je to bohatá země, kterou obývají chudí, na pobřeží Costa del Sol tenhle příměr ale tak úplně neplatí. Stačí se v podvečer projít po kolonádách těch největších letovisek a pozorovat hemžení ve venkovních restauracích nebo zajít do přístavů, kde jedna vedle druhé kotví jachty za desítky miliónů korun. Letoviska Marbella, Estepona nebo Fuengirola jsou místy, kam se jezdí nejen za krásou, ale i luxusem Andalusie.

Marbella patří mezi nejluxusnější místa Evropy.

Marbella je nejluxusnější z letovisek na Costa del Sol.
Marbella - nejluxusnější a nejnavštěvovanější
Nejluxusnější, nejnavštěvovanější a nejpřepychovější - všechny tyto superlativy patří letovisku Marbella, kde pláže plynule přecházejí v golfová hřiště a naopak. Ročně sem dorazí asi 200 tisíc lidí, a to nejen z Evropy. Kosmopolitní atmosféra a bujarý noční život lákají i turisty z jiných kontinentů. Stačí se jen večer na chvilku zastavit a zaposlouchat se - tohle je hotový babylon jazyků!
Buďte za snoba!
Během pobytuv Marbelle by nikdo neměl vynechat návštěvu proslulého přístavu Puerto Banus. V luxusním přístavu s ještě luxusnějšími jachtami se každý večer korzuje v tom nejlepším oblečení, které člověk má, a nasává snobská, i přesto ale magická atmosféra místa. Vyšší jsou tady samozřejmě i ceny nápojů a jídla, ale za těch pár euro tohle posezení ve středobodě luxusu rozhodně stojí.

Golfových hřišť jsou na pobřeží slunce desítky.

Stačí si jen vybrat to nejlepší.
Kromě luxusních rezidenčních a hotelových čtvrtí má Marbella i historické centrum, jehož srdcem je náměstí Plaza de los Naranjos. Poznáte ho snadno - dominuje mu totiž ohromná osmiboká kašna z mramoru. Nádech historie bude mít 16. července i svátek rybářů, který se tady odnepaměti slaví. Nasvícené lodě vyrazí po setmění na moře, místní ženy obléknou tradiční oděv, bude hrát hudba a celou slávu zakončí noční ohňostroj.
Mimochodem - Marbella učarovala i představiteli filmového Zorra - své letní sídlo tady má rodina Antonia Banderase.

Okolí letoviska Estepona si zachovalo původní ráz.

Třeba ve vesničce Gaucín dodnes najdete klasické andaluské bíle natřené domky.
Estepona - stejný luxus, větší klid
Letovisko Estepona, které na Marbellu plynule navazuje, je oproti ní poloviční - tedy co se velikosti a nočního života týče. V kvalitě hotelů si ale s Marbellou rozhodně v ničem nezadá. Ty jsou tady spíše menší, často vystavěné ve stylu andaluských haciend, takové, aby nenarušovaly ráz místa, které si i přes ohromný turistický ruch zachovává alespoň částečně atmosféru, která tu panovala kdysi.
Kam za mořem a sluncem?

I tady jsou golfová hřiště, na která se přímo z pláže člověk dostane za pár minut. A pláží je tu asi dvacet - dlouhých, čistých, udržovaných, obvykle písečných, občas s příměsí oblázků. Kromě nich by člověk v letovisku Estepona neměl minout takzvanou hodinovou věž, Torre del Reloj, která byla původně minaretem, po odchodu Arabů ji ale místní přestavěli na křesťanskou zvonici.

Fuengirola je klidnější letovisko, neznamená to ale, že se tu chodí spát se slepicemi.

Fuengirola - na pláže s Modrou vlajkou
Třetím oblíbeným letoviskem na Costa del Sol je potom menší městečko Fuengirola. Vzniklo už v době, kdy byla tato oblast pod nadvládou Féničanů, a dlouhou dobu bylo jen malou rybářskou vesničkou. Ten hlavní rozmach přišel - stejně jako u ostatních španělských letovisek - na počátku 80. let 20. století. Dnes je tady kromě špičkových hotelů třeba i světově proslulá zoologická zahrada.
Fuengirola je klidnější letovisko - více to žije v okolí pouťového areálu, který večer co večer otevírá svoje brány. A během dne to samozřejmě žije i na plážích - těch je tady méně než ve zbylých dvou letoviscích, mohou se ale pochlubit oceněním za čistotu - Modrou vlajkou, kterou pravidelně každý rok uděluje Evropská unie.


Kontaktujte nás:
(povinné)

(povinné)

(povinné)(povinné)

Poslat odkaz na email (přátelé, rodina) :
(povinné)

Rychlý kontakt
E-mail: info@taurusreality.cz
Telefon 2: +420 775 502 271