20. listopadu 2012 Španělská nabídka

Reality Španělsko,Nemovitosti ve Španělsku,

KONTAKTY

+420 775 502 271

info()taurusreality.cz

více

DOPORUČUJEME

VILLAS GREEAN 4 km OD MOŘE

 

více

DOPORUČUJEME

VILA V CALPE NOVOSTAVBA 5 LOŽNIC

více

DOPORUČUJEME

PENTHOUSE SE TŘEMI LOŽNICEMI

více

DOPORUČUJEME

PENTHOUSE S VÝHLEDEM NA MOŘE

více

DOPORUČUJEME

LUXUSNÍ RESORT BENIDORM

více

DOPORUČUJEME

APARTMÁN S VÝHLEDEM NA MOŘE

více

DOPORUČUJEME

APARTMÁN DVĚ LOŽNICE VÝHLED NA MOŘE

více

DOPORUČUJEME

NOVÝ PROJEKT COSTA BLANCA POLOP

více

DOPORUČUJEME

APARTMÁNY V CAMPOMAR

více

FACEBOOK

20. listopadu 2012 Španělská nabídka - detail nemovitosti

katalog zboží > NEWSTELER > Newsletter

 1

20. listopadu 2012 Španělská nabídka


Španělská nabídka: kupte si dům, my vám dáme povolení k pobytu

Špatná ekonomická situace v zemi a s ní spojené problémy na trhu s nemovitostmi přiměly Madrid k zásadnímu kroku.

Každý, kdo si v zemi koupí dům či byt za víc než 160 tisíc eur (přes čtyři miliony korun), získá povolení zde legálně přebývat.

Španělé se rozhodli nabízet cizincům za koupi nemovitosti trvalý pobyt. Na nového majitele v zemi čeká 700 tisíc až 1,1 milionu nových bytů a domů.

Španělé tak chtějí nalákat zejména investory ze zemí, jako je Čína či Rusko, a rozhýbat tak místní realitní trh, který se v posledních letech téměř zhroutil.

"V následujících týdnech začneme pracovat na reformě zákonů, které umožní oživit zahraniční poptávku a snížit počet volných neprodaných bytů," okomentoval krok španělský ministr obchodu Jaime García Legaz. Z prvotních informací nebylo jasné, zda se bude povolení k pobytu vztahovat i na partnery investorů a děti mladší osmnácti let.

Spolu s trvalým pobytem ve Španělsku získají kupující zároveň možnost volně cestovat po všech zemích schengenského prostoru, který nyní tvoří 25 evropských států. Očekává se, že zbytek Evropy z tohoto rozhodnutí nebude příliš nadšený.

Cizincům ze třetích zemí by se tak totiž mohla otevřít cesta k získání španělského pasu. A to by znamenalo, že v zemích EU nebudou moci jen svobodně cestovat, ale i pracovat. A některé členské státy evropské sedmadvacítky si svůj pracovní trh dost pečlivě hlídají.

Výhody nabízejí i Irové či Portugalci

Španělsko není jedinou zemí, která k podobnému kroku v poslední době přistoupila. Portugalci nabízejí povolení k pobytu za nákup nemovitosti v hodnotě 400 tisíc eur (více než 10 milionů korun) , Irové pak za 500 tisíc eur (téměř 13 milionů). Zahraniční zadlužení země se snaží snížit i maďarští politici. Na začátku listopadu navrhli slíbit cizincům občanství za nákup dluhopisů v hodnotě nejméně 250 tisíc eur (přes šest milionů).

Jak uvedl britský list The Daily Telegraph, ve Španělsku čeká na nového majitele 700 tisíc až 1,1 milionu nových bytů a domů. Asi třetina z nich jsou prázdninové vily ve španělských letoviscích. Španělskou ekonomiku dlouho táhl stavební boom a strmě stoupající prodej nemovitostí. Pak ale zemi zasáhla celosvětová krize a nyní tisíce nových domů marně vyhlíží svého kupce.

Před pěti lety pocházelo 17 procent zahraničních investorů z Británie, nyní je to 13 procent. Naopak ruských a čínských zákazníků přibývá. Před pěti lety bylo Rusů jedno procento, nyní je jich již osm procent. Počet čínských investorů se pak zvýšil z jednoho procenta na čtyři.

Zdroj Idnes

TAURUS INMOBILIARIA


Naše nabídka realit ve Španělsku zahrnuje:

Luxusní vily ve Španělsku

Domy ve Španělsku u moře

Byty a apartmány ve Španělsku u pláže

Domy a byty ve Španělsku u golfu

Levné nemovitosti ve Španělsku

Komerční nemovitosti ve Španělsku

Kontaktujte nás:
(povinné)

(povinné)

(povinné)(povinné)

Poslat odkaz na email (přátelé, rodina) :
(povinné)

Rychlý kontakt
E-mail: info@taurusreality.cz
Telefon 2: +420 775 502 271